Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Hřiby a Kněhyně 2007 134.jpg
Hanoj, Ha Long,Hai Phong, Hue,Da Nang, Saigon, Mekong... zní to jako tajemné zaříkavadlo..
Vietnam - to byla cesta do úplně jiného světa, kolem bylo ještě vidět památky na válku (i když džungle dělá zázraky)...
Pár střípku... všude záplava kol a malých skutrů a rikš /auto byl malý zázrak/ a provoz při mizivém osvětlení v noci, to bylo dobrodružství (dopravní nehody jen pár odřenin..)
Jednou jsem šla brzo ráno na trh blízko našeho hotelu, z místního rozhlasu hrála hudba a všude v parcích byli cvičící lidé (taiči) všeho věku, jezdili jsme zelenou krajinou s rýžovými poli, vypadalo to velmi romanticky, ale nepředstavitelné namáhavá práce bez techniky,
Přijeli jsem do jednoho hotelu, kde v pokojích byla díra ve zdi na rušnou křižovatku a teprve montovali klimatizaci, aby průvodce uklidnil nespokojené zákazníky, nechal nás odvést na pláž k moři. Vlála černá vlajka a vlny aspoň 5 metrů, ale pro nenasycené suchozemce to byl vrcholný zážitek (když jsme se vrátili do hotelu, klimatizace byla zabudována a všude voněla čerstvá malta)
Vydali jsem se na procházku večerní Hanoji, nápis našeho hotelu svítil do dálky, přece se nezabloudíme, touláme se uličkami, jednopatrové domky mají jednu otevřenou velkou místnost, která přechází na ulici, lidé tam jedí, čtou, baví se mezi sebou i se sousedy a kolemdoucími a kolemjedoucími...taková pohoda, jdeme kolem a jsme z toho vedle... v tom se najednou spustí pravý tropický liják a za chvíli jdeme ulicí po kolena ve vodě, vypadne elektřina a my kolem všude cítíme hemžení neviditelných lidí, protože tam smetají odpadky do odtoků pod chodníky, v lijáku, když stoupla voda, raději nedomýšlet v čem se brodíme, promočení a kost jdeme někam do neznáma (tehdy jsem se docela bála).
Chodili jsme po trzích, záplava cizokrajných věcí, všude moněly doutnající tyčinky, lidé jsou milí a usměvaví, zvláště šel -li s námi náš otesánek (s postavou tvořenou z klasiky vepřo knedlo zelo a pár piv) ppro místní znamená tlustý člověk bohatý a nosící štěstí... Jednou jsem s ním jela v rikše (náš dopravce se ale nadřel) a lidé v ulicích se na nás usmívali a mávali, jako bychom byli filmové hvězdy...

http://jirizajic.blog.idnes.cz/c/156584/Draci-zatoka.html
Ha Long

Ha Long

Dračí zatoka
DSCN0286.JPG
20.04.2009 21:56:50
bout
To už odcházíte?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one