Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Hřiby a Kněhyně 2007 134.jpg
Alžír

Alžír

Hlavní město země Al-Jazaïr (Alžír) leží na středomořském pobřeží a je důležitým přístavem. V současné době má přes 2 mil. obyvatel. Stará část města, médina, je spletí uliček a opevnění, pocházejících z 16. století. Nová část města z dob francouzské kolonizace se vyznačuje širokými bulváry s domy v koloniálním stylu. Kromě mnoha muzeí zde najdete i katedrálu, divadla, restaurace a také univerzitu. Nachází se zde i palác v osmanském stylu Dar Hassan Pacha, ve kterém je Muzeum lidového umění a tradic a krásná mešita Ketchaoua Mosquée.
Národním muzeu starověkých památek jsou expozice z období antiky.

Další známá muzea, která můžete navštívit, jsou Muzeum přírodních věd, Historické muzeum, Muzeum Brado (prehistorické nálezy) a Válečné muzeum.Obrazy alžírských i evropských malířů jsou v Uměleckém muzeu.

Výraznou novodobou stavbou je Památník mučedníků, který byl postaven v roce 1982 na oslavu 20. výročí nezávislosti. Shora je krásný pohled na město.

Centrum se posunulo směrem na jih a Kasba, vlastní historické centrum, se tak dostala na okraj města. Historické centrum dodnes neztratilo svůj zvláštní půvab. Domy ve tvaru kostek se podobají pevnostem ve změti neproniknutelných uliček. Miniaturní obchůdky vypadají jako jeskyně a na malých tržištích se mísí zápach s lákavými vůněmi. 

Ano, všechno, co se dalo  jsem si náležité prohlédla, bylo to ohromně zajímavé, ale teď mi vyjíždí jedna docela netradiční vzpomínka... V Alžíru krátce zapršelo, což je asi hodně vzácné... ale protože je tam stále horko a tak jsem byla jen v tričku na tělo, po téhle spršce jsem vypadala, jako by se vracela ze soutěže miss mokré tričko...cesta z historického centra k autobusu byly nekonečná, nenasytné mužské oči cítím ještě teď, na poznámky jsem se tvářila, že netuším, oč jde...

16.02.2013 21:33:11
bout
To už odcházíte?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one